سیستم پرسش و پاسخ

بیمه عمر

بیمه عمر ضرورتی اتناب ناپذیر

بسیار عجیب است که انسان ها بعضا با اختیار و رضایت کامل حاضر به بهبود و اصلاح رفتارهای غیر منطقی خود در حوزه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی نیستند مگر اینکه به خود آیند یا مجبور شوند با رعایت قوانینی پر هزینه و کاملا کنترل کننده به آن تن دهند به طور مثال در حوزه رانندگی مجبورند کمربند ایمنی را ببندند, باید با سرعت مجاز حرکت کنند،  هزینه کیسه هوا وترمز ضد قفل را بپردازند نقص فنی اتومبیل خود را رفع کنند تا هوا آلوده نشود. در حین رانندگی حق مکالمه با تلفن همراه را ندارند.

لازم است مسوولیت مدنی خود را در برابر اشخاص ثالث بیمه کند و.... مثال دیگر در حوزه محافظت از چیزهایی است که دوست دارند مانند منزل، اتومبیل شخصی و سلامتی که حتما فکر زیادی درباره‌شان کرده‌اند. بنابراین به نظر می‌رسد چه دوست داشته باشند چه دوست نداشته باشند به اختیار خود یا به الزامات قانونی، عمل کردن به موارد ذکر شده برای آنها نتایج خوبی به بار می‌آورد. تصور صحنه تصادفی که در آن چندین اتومبیل له و لورده شده‌اند، می‌تواند بسیار وحشتناک باشد کشته و زخمی‌های به جا مانده، عواقب ناشی از حادثه برای بازماندگان و هزینه‌های فردی و اجتماعی مصدومین همگی نشان دهنده بی‌دقتی در رانندگی و رفتار غیرعقلانی می باشد. اگر چه ممکن است هر فردی برای توجیه چنین رفتارهایی بهانه‌ها و توجیهات گوناگونی ردیف کند. به نظر می رسد مهم‌ترین دلیل آن این است که وقوع چنین حوادث تاسف باری برای اکثر انسانها خیلی آشکار و قابل لمس نیست. یا دست کم این طور تصور می‌کنند که برای شخص خودشان هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

مصداق معروف آن این ضرب‌المثل است که «مرگ حق است فقط برای همسایه». در مورد امور مالی هم رفتار مشابهی را از سوی غالب افراد شاهدیم. چرا اکثر افراد با رضایت و اختیار حتی به توصیه افراد مجرب، موفق و مورد اعتماد حاضر به پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و تامین آتیه خود و خانواده­شان نیستند و برای محافظت از آینده پولی‌شان فکری نمی‌کنند؟ در صورتی که حاضرند یا به عبارتی مجبورند مسوولیت خود را در برابر جان و مال افراد غریبه با بیمه شخص ثالث به عهده بگیرند! آیا نمی‌توانند یا واقعا نمی‌خواهند تصور کنند که مدیریت ضعیف امور مالی و پیامدهای مخرب آن در سال‌های آتی تا چه حد می‌تواند برای خود و خانواده‌شان مصیبت بار باشد. چه اتفاقی ممکن است برای عزیزانی که دوستشان دارند بیفتد اگر از هم اکنون برای زمان پیری، بیماری، از کار افتادگی، بی‌کاری، رکود اقتصادی و حتی یک حادثه ناگهانی یا طبیعی که منجر به فوت آنها به عنوان سرپرست و نان‌آور خانواده شود فکری نکرده باشند. ناراحتی نبودن آنها برایشان کافی نیست؟ آیا همسرشان باید نگران هزینه‌های مراسم بعد از آنها باشد؟ آیا از عهده پرداخت اجاره محل سکونت خود برمی‌آیند؟ اگرخانه شان در گرو وام بانکی باشد چطور؟ هزینه تحصیل فرزندان کوچکشان؟ اگر مجبور شوند برای اینکه ترک تحصیل نکنند به موسسات خیریه مراجعه کنند آیا اعتماد به نفسشان حفظ خواهد شد؟ مبادا برای تهیه نقدینگی لازم مجبور شوند وسایل ضروری و با ارزش زندگی خود را بفروشند یا چوب حراج به تجارتی که از شما برایشان باقی مانده است بزنند!

برگرفته از کتاب چرا بیمه عمر؟ نوشته بابک توکلی

بیمه عمر،بیمه عمر پاسارگاد،پیشتازان پاسارگاد،محمد قاسمی وند،بابک توکلی

موسسه پیشتازان علم و فناوری فروش پاسارگاد به شماره ثبت 33744 و شناسه ملی 14003996928 میباشد
All right reserved